Kutsu Mankkaan Eräsudet ry:n ylimääräiseen kokoukseen 29.3.2020

Lippukunnan ylimääräinen kokous pidetään sunnuntaina 29.3.2020 Peurantuvalla Nummelassa (Koivuharjuntie 78, Nummela). Tervetulleita kokoukseen ovat kaikki lippukunnan jäsenet, äänioikeus on kaikilla yli 13-vuotiailla jäsenillä.

Kokouksen osallistujien on ilmoittauduttava kokoukseen etukäteen lähettämällä sähköpostia hallituksen sihteerille (juuso.heikkila@erasudet.fi) viimeistään torstaihin 26.03.2020 mennessä.

Kokouksessa käsitellään:

  • Valitaan toiminnantarkastajat toimikaudelle 2020 (päätös siirretty kevätkokouksessa 2020 ylimääräiselle kokoukselle 2020)

Jäsenet voivat esittää muita käsiteltäviä asioita lippukunnan hallitukselle 22.3.2020 saakka (anna.vuorenmaa@erasudet.fi).

Päivitys 20.03.2020: Kokous järjestetään koronavirusepidemiasta huolimatta. Hallitus ei voi suosituksista huolimatta enää peruuttaa koolle kutsuttua yhdistyksen kokousta ilman koko jäsenistön suostumusta. Koska yhdistyksen säännöissä ei ole mainitaa etäyhteydestä, niin silloin esimerkiksi puhelimitse kokoukseen ei voi osallistua. Mikäli joku vastoin sääntöjä osallistuu kokoukseen esimerkiksi puhelimitse, niin silloin kokouksen päätökset eivät ole laillisia. Etelä-Suomen aluehallintoviraston kieltopäätös ESAVI/8999/2020 koskee yli kymmenen hengen yleisötilaisuuksia ja yleisiä kokouksia. Yhdistyksen ylimääräinen kokous ei ole yleisötilaisuus eikä yleinen kokous. Se voidaan järjestää kieltopäätöksen estämättä.

Tervetuloa!
Mankkaan Eräsudet ry:n hallitus